Боядисани яйца в кошници, опаковани шоколадови и желирани бонбони в пастелни цветове и козунаци – с това свързваме Великден, но на много места по света традициите са различни.
Тъй като като Австралия и Нова Зеландия са в южното полукълбо, Великден всъщност е през есента. Жителите на Нова Зеландия (които се наричат „кивита“) обичат да ядат горещи кифлички по време на Великден, а австралийците смятат зайците за вредители и използват празника, за да почетат застрашеното австралийско животно, наречено билби. То има дълги уши и прилича на заек и затова го наричат „Великденското Билби“.
Великден се празнува традиционно в църквите в цяла Африка от четвъртък преди Великден, наречен „Велики четвъртък”, до Великденската неделя. Църквите често са украсени с тъкани, върху които има пеперуди, цветя и други. Църковните служби са най-важната част от Великден в целия регион и хората посещават великденски бдения, за да отпразнуват възкресението на Иисус.
В нощта преди Великден християните имат бдение, което стартира смирено, но с настъпването на сутринта, се започват танци и музика.
В Етиопия християнските църкви празнуват Фаския, което е 55 дни преди Великден. Фаския всъщност е по-големият празник за хората, дори от Коледа, и затова се чества по-дълго от нашия Великден. По време на този празник хората постят 55 дни.
В Южна Африка денят след Великден е официално признат за „Ден на семейството“ през 90-те години. Празничният ден е наречен „Великденски понеделник“ и е с идеята хората да се възстановят от празненствата през уикенда, както и да се даде шанс на семействата да прекарат повече време заедно.
Великден е основен религиозен празник във Филипините, които са дом на повече от 7000 острова. В тази страна по време на Великден се правят две процесии – мъжете са в едната и следват иконата на Иисус, възкръснал от мъртвите, докато жените правят друга процесия и следват майката на Иисус, Мария, която носи черен воал. Двете групи се срещат в църквата. Тогава момичетата, облечени като ангели за Великден, свалят булото на Мария (наречено lambong) и хората започват да празнуват.
Не всички страни в Азия обаче празнуват Великден, но въпреки че малък процент от хората в Индия са християни, част от тях отбелязват празника като „пролетен фестивал“. Боядисването и декорирането на яйца не е практика в Индия, но тъй като хората знаят за дългогодишната традиция, много от тях купуват изящно декорирани яйца и ги подаряват на децата си.
В Полша семействата празнуват с обилна закуска на Великден, но най-вкусната част от полския Великден е бабката, хляб, в който традиционно има стафиди и е покрит с тънка глазура отгоре.
На Великденския понеделник във Франция се случва нещо уникално. Доброволци във френския град Бесиер се събират, за да приготвят гигантски омлет. Хиляди яйца се счупват и готвят, за да се създаде това огромно ястие.
Легендата гласи, че един ден Наполеон и неговата армия, докато пътували през Южна Франция, спрели в този малък град. Наполеон толкова харесал омлета, който му сервирали, че наредил на жителите на града на следващия ден да направят гигантски омлет за армията му. Тази традиция датира от 1973 г.
На Бермудите хората обичат да пускат хвърчила на Разпети петък. Традицията води началото си от учител, който е искал да онагледи възнасянето на Иисус. Затова той взел хвърчило, украсено с лика на Иисус, и го пуснал в небето.
В Колумбия самата Великденска неделя не се отбелязва толкова тържествено, но през Страстната седмица не се работи.