Пловдив се управлява много по-ефективно от София и съвсем скоро ще се види разликата от двата модела. Това твърди бившият шеф на Столичния Общински съвет Георги Георгиев, който на последните избори стана депутат от Пловдив като трети в листата на ГЕРБ.
За двата града има осигурени по 100 млн. лв. от държавата за общински обекти. Средствата са гарантирани от специализирпания фонд към Министерството на регионалното развитие и благоустройството, създаден по времето на кабинета “Денков” с 4,6 млрд. лв.. Средствата са за изграждане на булеварди, мостове, канализация, училища, зали и стадиони и други, като всяка община самва е избрапа важните за себе си обекти.
Според Георгиев програмата на София е пред провал.
Кметът на Пловдив е обявил процедури за избора на изпълнители за повече от 50 млн. лева, а за останалите е на финала в подготовката на документацията. В това време кметът на София е кръгла нула”, коментира Георгиев.
НУЛА сключени договори от новия кмет Терзиев за изграждане на улици, канализация, училища, НУЛА обявени процедури за избор на изпълнители от общината, НУЛА работа
Това е резултатът, постигнат от кмета на София Васил Терзиев за първите 6 месеца, пресметна Георгиев.
Деапутатът от 16. МИР Пловдив-град припомни, че София е кандидатствала със 109 обекта и до момента за нито един от тях няма нито процедура, нито строителство. В София се довършват само обекти, оставени от екипа на Фандъкова – нищо друго. Работи се на доизживяване“, предупреди Георгиев.
Той направи коментара в Народното събрание, където регионалният министър Виолета Коритарова даде информация за работата по общинската програма.
„За да не се превръща лошият пример в практика и в други български общини, с колегите ми изискахме от регионалния министър да осъществява текущ надзор на изпълнението на програмата от общините, за което да ни информира своевременно, настоя Георгиев.
Прпомняме, че над 70 млн. лева от парите, които поиска Община Пловдив, са за стадионите “Христо Ботев” и “Локомотив”. За Лаута е обявена обществена поръчка на стойност 42 млн. лева, като оферти ще се събират до 4 юли. За Колежа все още има спорове какво точно трябва да се включи в новия търг.
Наскоро бе обявена и поръчката за втория етап от разширяването на Голямоконарско шосе.